Co je TANTRA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co je to TANTRA masáž?

Tantrická masáž je především přístup k člověku a k jeho tělesné schránce.  Je to oslava a vzdání úcty našemu úžasnému a jedinečnému tělu jako neúnavnému nástroji k prožívání sebe sama. Každý muž a každá žena jsou jedinečnou bytostí – projevem boha Šivy a bohyně Šakti. Zapomeňte na všechny své domnělé nedostatky, překročením mého prahu se stáváte dokonalými právě takovými, jací jste.

cropped-DSC 00012

Tantra pohlíží na tělo celistvě, nevybírá jen některé jeho části (např. záda, jak bývá zvykem u mnoha masáží) a současně si uvědomuje, že tělo není jen prázdná nádoba. Skrze dotek a pocity, které vyvolává, se hýčká také duše. Je to tak přirozené - jako malé děti jsme se cítili nejvíce blaženě v náručí maminky a její doteky nás od narození uklidňovaly a konejšily. Každodenní rituály koupele a následné masáže dětským olejíčkem pusobily blahodárně na naše psychického rozpoložení a vnímání sebe sama. I kdejaké bolení bylo záhy rozpuštěno pod rukami milující osoby. Potřeba láskyplného doteku v těle i duši zůstává i v dospělosti. Jen si ji možná tolik neuvědomujeme. Dnešní uspěchaná doba zaměřená na výkon může snadno odvádět pozornost od tak nehmatatelných a neměřitelných věcí jako je vlastní nitro, cítění nebo sebeprožívání.


Tantrická masáž vám může pomoci tyto potřeby zase doplnit nebo je alespoň začít odkrývat a uznat jim jejich místo ve vašem životě. Je to masáž celotělová a to ve smyslu jak fyzickém (při masáži se věnuje pozornost každému kousíčku těla) tak energetickém, kdy se postupně rozpohybuje energie ve všech sedmi čakrách. Přichází čas naprosté relaxace a odpočinku, kdy odplují všechny problémy a stresy a zůstáváte pouze Vy se svým JÁ v podmanivých tónech hudby a smyslných dotecích mých rukou. Je to doba, kdy se nikam nespěchá, čas zmizí a vy se můžete s důvěrou oddat mé péči. Masáž je vedena tak, že budete mít dostatek času na plynulý návrat do reality a nemusíte se o čas vůbec starat, starat se totiž nemusíte vůbec o nic, jen vychutnávat svoje BYTÍ.


Tantrických technik je celá řada, ale já osobně vycházím především z vlastní intuice a „navnímání se“ na klienta. Co je příjemné jednomu, ačkoliv je to v naprostém souladu s uznávanou technikou, nemusí být v daný moment příjemné jinému. Proto je velmi důležité nebát se dát najevo své pocity v průběhu celé masáže. Nechci po klientech/-tkách, aby se tímto nějak zatěžovali a tedy příliš mysleli (protože mysl zbytečně odvádí pozornost od samotného prožitku), jen chci vytvořit bezpečný prostor důvěry, kde mohou říct ANO všemu, co přijde. Tantra nechává věci prostě plynout a v pocitu plného přijetí otevírá dveře novým zážitkům a zkušenostem.